4 października, 2023

Multi-Geo

Dla domu i ogrodu

Meble do naszego domu

Dom

Dom i meble domowe

Domowy czas

Wielbiciele spędzania czasu w zaciszu domowym doskonale zdają sobie sprawę, że wygodny wypoczynek w salonie to konieczność. Wieczorne seanse filmowe z rodziną lub czytanie w samotności ulubionej lektury może być znacznie przyjemniejsze gdy dobierzemy odpowiednie umeblowanie. Oto kilka praktycznych porad, jak dobrać idealny wypoczynek do salonu aby cieszyć się wygodą i praktycznością.

Praktyczna sofa

W mniejszych wnętrzach musimy skupić się na praktycznym zastosowaniu mebli tapicerowanych. Rozkładana sofa swoimi gabarytami nie zajmie całej przestrzeni w salonie, a zapewni wygodne miejsce do wypoczynku. Dodatkowy schowek na pościel możemy przeznaczyć do przechowywania koców, którymi lubimy okrywać się w jesienne wieczory. W razie potrzeby rozkładana sofa może nam posłużyć jako awaryjny nocleg dla niespodziewanych gości, a jej nowoczesne wzornictwo dopasujemy do każdego wnętrza.

Narożnik nie tylko do dużych wnętrz

Myśląc o narożniku, mamy w głowie obraz wielkiego wypoczynku, na który trzeba znaleźć miejsce w salonie. Nic bardziej mylnego. Małe narożniki możemy odpowiednio dobrać nawet do małego wnętrza, przydatne są one zwłaszcza jeżeli mamy w salonie do zagospodarowania niewygodne, trudne w aranżacji kąty. Dłuższy bok narożnika może pełnić funkcję szezlonga i zapewnić niebywały komfort podczas wieczornych seansów filmowych. Narożniki możemy wybierać prawo lub lewostronne i dopasować je do potrzeb wnętrza. Zanim wybierzemy odpowiedni model upewnijmy się, że jesteśmy w stanie przetransportować go do środka salonu. Dokładnie zmierzmy otwór drzwiowy aby nie narazić się na niemiłą niespodziankę.

Wersalka znowu w modzie

Wersalka kojarzy się raczej z reliktem przeszłości ale producenci mebli tapicerowanych wychodząc na potrzeby rynku, coraz chętniej tworzą wersalki w modnych, pasujących do nowoczesnych wnętrz stylach. Jej niebywałą zaletą jest możliwość rozłożenia i zapewnienia wygodnego noclegu dla dwójki osób. Możemy w niej również przechowywać pościel dla gości. Wygodne oparcie sprawia, że siedząc na niej możemy przeczytać ulubioną lekturę, a zestawiając ją z wygodnymi fotelami stworzymy komplet wypoczynkowy zapewniający miejsce dla gości. Uzupełnienie zestawu o stolik kawowy lub ławę sprawi, że nasz salon będzie wyjątkowo gościnny.

Praktyczne obicie

Wybór materiału z jakiego będą wykonane nasze meble tapicerowane ma ogromne znaczenie. Bardzo modny w ostatnim czasie welur jest wyjątkowo przyjemny w dotyku, jednak kłopotliwy w utrzymaniu czystości. Dla posiadaczy zwierząt domowych sprawdzą się materiały o większej wytrzymałości i plamoodporne. Dzięki temu znacznie dłużej będziemy mogli korzystać z mebli a nasi pupile spokojnie spędzą z nami czas leżąc na kanapie. Nie zapominajmy o tym, aby wybrany wypoczynek swoim stylem pasował do całości aranżacji mieszkania. W ten sposób zapewnimy sobie harmonijne wnętrze salonu z miejscem na odrobinę komfortu.