5 grudnia, 2023

Multi-Geo

Dla domu i ogrodu

Szybka i tania metamorfoza sypialni

sypialnia

Jeżeli znudziła ci się już twoja sypialnia wcale nie trzeba wydawać ogromnych sum i przeprowadzać generalny remont. Czasami wystarczy odrobina pomysłowości, a niewielkim kosztem jesteśmy w stanie zmienić wystrój wnętrza i delikatnie je odświeżyć. Oto kilka pomysłów na szybką i tanią metamorfozę sypialni.

Tapicerowany zagłówek

Łóżko jest najważniejszym elementem sypialni warto więc zadbać aby było ono wyjątkowe, zwłaszcza jako największy mebel w sypialni. Jeżeli podobają ci się modne łóżka tapicerowane, ale stanowią barierę cenową można pokusić się o własnoręczne wykonanie zagłówka. Najłatwiej jest go wykonać z mniejszych kwadratów lub prostokątów wykonanych z pianki tapicerskiej i obłożonych welurem. Dla urozmaicenia możemy doszyć kilka ozdobnych guzików. Taki zabieg jesteśmy w stanie wykonać zszywaczem tapicerskim. Odrobina czasu i inwencji twórczej wprowadzi nieco elegancji do sypialni. Gotowe elementy możemy przymocować za pomocą kleju do ściany u wezgłowia łóżka. W ten sposób wykonane obicie może posłużyć nam do oparcia w czasie czytania wieczornej lektury.

Odświeżenie ścian

Przed malowaniem sypialni należy sobie odpowiedzieć na pytanie, czy zależy nam na wieczornym wyciszeniu, czy jednak lubimy rześkie, energetyzujące poranki. Od samopoczucia jakie chcemy osiągnąć zależy jaki kolor do sypialni wybrać. Przed przystąpieniem do malowania należy odpowiednio przygotować ściany używając specjalnego gruntu. Jeżeli Chcemy wprowadzić motyw roślinny warto zainteresować się tapetami lub fototapetami. Położenie tapety jest już czynnością nieco bardziej wymagającą ale efekt dekoracji będzie wyraźny i natychmiastowy.

Nowa podłoga

W zależności od tego, co mamy na podłodze w sypialni mamy do wyboru różne opcje. Deska drewniana może zostać wycyklinowana i ponownie odmalowana. Ten proces wymaga jednak specjalistycznych narzędzi i wiedzy technicznej. Najszybciej i najtaniej odnowić podłogę w sypialni kładąc wykładzinę dywanową. Można nią zastąpić starą wykładzinę albo przykryć zniszczony już parkiet lub panele. Bardzo puszysta wykładzina wprowadzi do sypialni przytulny nastrój zwłaszcza jeżeli sypialnia jest połączona z garderobą.

Efektywne dodatki

Najłatwiej wymienić w sypialni tekstylia takie jak poduszki, dywaniki, zasłony. Można to nawet robić sezonowo, wraz ze zmieniającymi się porami roku lub okazjonalnymi świętami. Wystrój sypialni zyska jeżeli będziemy zestawiać ze sobą różne tkaniny, choć skoordynowane wzorem lub kolorem. Również zmiana pościeli na wiosnę w słoneczne kwiaty, a na zimę ze śnieżnym motywem wpłynie pozytywnie na całość wystroju. Jeżeli meble w sypialni są w dobrym stanie, ale znudził nam się ich kolor można pomalować je farbami kredowymi. To tani sposób na odmianę wnętrza, a efekty zaskoczą każdego. Wstawienie dodatkowego lustra lub gustownej toaletki wizualnie powiększy przestrzeń i wprowadzi nieco luksusu do naszej sypialni.