4 października, 2023

Multi-Geo

Dla domu i ogrodu

Trwałe i niezawodne zamocowania dachów płaskich

S

Innowacyjny system zamocowania dachów płaskich

Do zamocowania dachów płaskich zalicza się tuleje teleskopowe, podkładki stalowe, wkręty dachowe do blachy, wkręty dachowe do betonu, a także wkręty dachowe do drewna. Dzięki odpowiednio zaprojektowanej innowacyjnej konstrukcji pozwalają one na przenieść dynamicznych sił ssących, rozkładając je. Produkcja zamocowań systemów płaskich opiera się na wieloetapowej kontroli jakości. Dzięki temu produkty wyróżniają się wysoką odpornością na wyrywanie, wysoką jakością powłok zabezpieczających przed korozją wkręty, ale także wytrzymałość okrętów na samą wykręcanie. Wszystkie produkty tworzone są z bardzo wytrzymałych materiałów. Ponadto posiadają precyzyjnie dobrany kształt, ułatwiający ich montaż oraz zwiększające wytrzymałość. Zamocowania dachów płaskich są przez to poręczne i można wykorzystać je w przypadku wielu podłoży. Dzięki dodatkowej powłoce antykorozyjnej są niezwykle wytrzymałe na niekorzystne warunki i nie ulegają korozji.

Szerokie wykorzystanie zamocowań dachów płaskich

Wykorzystując do mocowania dachów wkręty niezbędne jest zastosowanie także tulejek. Podczas umieszczania ich w podłożu konieczne jest wiercenie w nim otworu, do którego następnie należy włożyć tuleje z wkrętem. Warto zwracać uwagę również czy kupowane wkręty posiadają ostry gwint. Pozwoli on zabezpieczyć produkt przed przemieszczaniem się. Wówczas cała konstrukcja wyróżnia się wysokim poziomem bezpieczeństwa. Niezbędna okazuje się także powłoka antykorozyjna. Zwiększona wytrzymałość oraz żywotność wkrętów. Natomiast tuleje są elementem dociskowym produkowane z odpornego tworzywa sztucznego. Mają one zabezpieczać powłokę izolacyjną przed ewentualnym przebiciem przez łącznik. Daje to możliwość wykorzystania znacznie większego nacisku podczas montażu. Jednak aby można było odpowiednio zamocować wkręt wraz z tuleją konieczne jest zastosowanie stalowych podkładek. Dostępne są one w różnych kształtach. Najczęściej są to jednak wersję okrągła i owalna.

W jaki sposób należy montować zamocowania dachów płaskich?

Łączniki, między innymi takie jak wkręty można umieszczać punktowo jak i liniowo. Podczas montażu punktowego należy umieszczać wkręty równolegle względem kierunku układania całego poszycia dachowego. Inaczej jest w przypadku umieszczania liniowego, gdyż wymaga to wykorzystanie dodatkowej listwy. Dzięki temu uzyskuje się równomierny docisk. Korzystając ze sprawdzonych produktów może sprawnie przeprowadzić mocowania dachowe, zależnie od ich rodzaju.

Po zamocowania dachów płaskich zapraszamy do sklepu izosystems.pl: https://izosystems.pl/389-zamocowania-dachow-plaskich