5 grudnia, 2023

Multi-Geo

Dla domu i ogrodu

W jaki sposób połączyć panele z płytkami?

Panele podłogowe z płytkami

Zasady estetycznego łączenia paneli z płytkami

Dość wielu z nas doskonale wie o tym, że paneli podłogowych z płyty typu MDF nie łączy się w sposób sztywny z płytkami ceramicznymi lub z kamiennymi. W przypadkach tego typu stosuje się raczej specjalne listwy łączące, które to stosuje się w miejscach dowolnych, a nie tylko w drzwiach lub na jakiegoś typu progach. Mowa tu dokładnie o tym, że podłoga z paneli się ugina i pracuje, a pod nią znajduje się wygłuszenie. Takie wygłuszenie do jakiegoś stopnia izoluje też termicznie, ale najważniejszym jest to, że wygłusza w znacznym stopniu te odgłosy chodzenia po podłodze. Kluczowe znaczenie ma też i to, że łączenie podłogi z płytek z tą z paneli musi wyglądać należycie ładnie. Mowa tu o tym, że zazwyczaj odpowiada ono tym sugestiom z katalogów, bo takowe są tymi niezwykle trafnymi, choć prawda tkwi też i w tym, że to właśnie katalogi tak jakby dyktują to poczucie smaku, jeśli chodzi o wnętrza i ich istotne detale.

Zasady estetycznego łączenia paneli z płytkami

Wielu z nas doskonale wie o tym, że między podłogą z paneli, a tą wykonaną z płytek musi się znajdować szczelina dylatacyjna, a też kolei musi zakrywać jakaś ozdobna listwa wykonana z blachy stalowej i pokryta czymś takim jak złota okleina. Mowa tu konkretnie o tym, że patentów jest sporo, a ludzie sugerują się najczęściej wskazówkami z katalogów. Jednym słowem jeśli ktoś z nas sięgnie po rozwiązanie zaliczane do tych niezbyt smacznych, to wielu z nas zaliczy potem tę osobę do dziwnych, bo wybrała detale ozdobne, których to połączenie nie jest smacznym jeśli chodzi o sugestie z katalogów.

Gdzie zastosować łączenie paneli z płytkami?

Łączenie paneli z płytkami można zastosować w dowolnym miejscu w domu, bo dziś nie ma jakiegoś sztywnego podejścia. Nie ma tak, że płytki znajdują się wyłącznie w kuchni i łazience, a w reszcie pomieszczeń wykładziny, podłogi z paneli z płyty MDF i panele winylowe. Dziś jeśli chodzi o te konkretne sprawy, to dosłownie każdy może kombinować tak jak chce i dlatego łączenia między płytkami, a panelami mogą się znajdować nawet na środku pokoju. Rzecz jasna opcja tego typu wygląda dość specyficznie i nie dla każdego smacznie, ale jest osiągalną. W środku pokoju takie łączenie można nawet podkreślić innym zestawem mebli po każdej ze stron. Połączenia tego rodzaju raczej się nie trafiają, ale to opcja osiągalna i co równie istotne każdy może mieć coś w tym stylu w domu.

Jakie panele wybrać do łączenia z płytkami?

Teoretycznie i praktycznie każde panele można połączyć z płytkami za pomocą odpowiedniej listwy. W tego typu łączeniach nie ma nic dziwnego, choć sugestie zawarte w katalogach dotyczą pewnych serii modelowych płytek i paneli, a nawet pewnych listew na łączeniach. Sugestie takowe to punkt widzenia rozwiązań smacznych zawarty w katalogach.

Sposoby na łączenie paneli z płytkami

Najpopularniejszą opcją na łączenie paneli z płytkami są rzecz jasna ozdobne listwy przykrywające szczeliny dylatacyjne. Tego typu listwy są rzecz jasna dostępne w wielu modelach w marketach budowlanych, ale na specjalne zamówienie może je też wykonać stolarz lub ktoś zajmujący się wytwarzaniem ozdób z metalu.